Jaki masaż twarzy wybrać?

Masaż twarzy

Masaż kobido. Nazwa brzmi dość egzotycznie, a na rynku europejskim mówi się o nim od niedawna. Jednak technika masażu kobido sięga starożytności i mieszkańcy Azji stosują go od wieków. Początkowo zarezerwowany wyłącznie dla członków rodu cesarskiego, dziś nie stanowi tajemnicy. Wszyscy mogą korzystać z azjatyckiego sposobu na piękną oraz młodą skórę!

Masaż kobido krok po kroku

Masaż kobido to nie tylko zabieg kosmetyczny. To prawdziwy rytuał piękna, który ma zapewnić doskonałą kondycję naszej cerze, a nam – wyjątkowe doznania połączone z aromaterapią. Każdy etap zabiegu charakteryzuje się inną intensywnością – od delikatnego wprowadzenia w stan relaksu do intensywnej stymulacji tkanek głębokich naskórka. Masaż kobido to również filozofia, której założeniem jest pobudzenie przepływu energii twarzy i tym samym jej naturalne wygładzenie.

Zalecany jest głównie dla cery dojrzałej, jednak nic nie stoi na przeszkodzie aby również młodsze osoby poddały się tej technice masażu.

masaż twarzy warszawa

Jaki masaż na stres – japoński masaż twarzy

Masaż kobido, zwany również nieinwazyjnym liftingiem, polega na intensywnym masowaniu skóry twarz, szyi, karku, dekoltu i głowy za pomocą złożonych technik manualnych i odpowiednich kosmetyków. Jego zadaniem jest:

  • poprawienie napięcia mięśniowego, a w efekcie ograniczenie powstawanie zmarszczek mimicznych,
  • pobudzenie najgłębszych warstw skóry do produkcji kolagenu i elastyny,
  • zapobieganie i przeciwdziałanie starzeniu się skóry,
  • przeciwdziałanie stresowi,
  • poprawa stanu wzroku.

Jak każdy zabieg kosmetyczny, również masaż kobido ma swoje przeciwskazania, m.in. stany zapalne skóry, przeziębienia, nadciśnienie tętnicze. Przed zabiegiem, należy poinformować masażystę o występujących bądź przebytych chorobach.

jaki masaż na stres

Efekty masażu kobido można podzielić na krótko i długofalowe. Pierwsze sesje przynoszą ulgę i relaks dla napiętych mięśni czy zmęczonych oczu. Aby zauważyć poprawę owalu twarzy czy wygładzenie zmarszczek, należy poddać się sesji masażów z odpowiednią częstotliwością. O ilości koniecznych zabiegów powinien poinformować masażysta po zdiagnozowaniu stanu skóry. Przeważnie zalecaną serią jest 12 zabiegów (z częstotliwością 2 razy w tygodniu). Po jakimś czasie, serię można powtarzać. Nie ma górnego limitu ilości zabiegów. Należy jednak pamiętać, że efekt zależy m.in. od stanu skóry przed zabiegiem. 12 zabiegów dla cery 30-latki zazwyczaj przyniesie inny rezultat niż ta sama ilość zabiegów dla kobiety 60-letniej.

Masaż kobido – Warszawa

Podziwiając piękny i młody wygląd skóry Azjatek, trudno nie docenić zbawiennego wpływu masażu kobido na wizerunek. Można próbować wykonać masaż samodzielnie, jednak wymaga on wypracowanych ruchów manualnych, wyczucia oraz dostosowania siły i kąta nacisku do odpowiedniej partii twarzy czy ciała. Bez posiadania podstawowej wiedzy o anatomii twarzy, głowy, karku, samodzielny masaż nie jest wskazany. Najlepiej udać się do wykwalifikowanego w tej technice masażysty, który sprawi, że masaż będzie nie tylko relaksujący, ale również skuteczny. Kadra naszego SPA dopilnuje, by każdy z zabiegów był na najwyższym poziomie!

warszawa masaż kobido

Powrót do góry