Warszawa – co zobaczyć?

Warszawa to bez wątpienia miasto, które zobaczyć powinien każdy. Jest wyjątkowe nie tylko ze względu na miano stolicy, ale również dlatego, że jest to miasto skrajności. Z jednej strony mamy piękne, nowoczesne drapacze chmur, a z drugiej, miejsca, w których czas zatrzymał się w PRL-u. Dzisiaj przeprowadzimy Was przez najlepsze atrakcje turystyczne Warszawy, które idealnie zobrazują jej piękno, ale również przekonają, że jest to miasto, które trzeba zobaczyć.

Park Romantyczny Arkadia

Zaczynamy trochę nietypowo, bo od miejsca, które nie znajduje się w samej Warszawie, ale zdecydowanie warto o nim wspomnieć. Romantyczny park w Arkadii znajduje się 80km od Warszawy. Jest dziełem kochanki ostatniego króla Polski i jednocześnie najbardziej wpływowej kobiety tamtej epoki – Heleny Radziwiłłówny. W parku możemy znaleźć kilka zabytków, z których większość jest bardzo dobrze zachowana, a ich ściany pokryte są pięknym bujnym bluszczem, co robi niesamowite wrażenie. Miejsce idealne zarówno na romantyczny jak i rodzinny spacer, a otoczenie aż się prosi o zdjęcia.

warszawa atrakcje

Warszawa – która dzielnica najlepsza do zwiedzania?

Praga – dzielnica okryta nieco złą sławą, ale w rzeczywistości bez obaw można się tam zapuścić, a już z całą pewnością warto. Wizytówką Pragi jest ulica Ząbkowska, wzdłuż której znajdują się stare ceglane kamienice, które przetrwały II Wojnę Światową. Nie jest to jednak jedyne, co można tam zobaczyć. Zdecydowanie ciekawszą ich częścią są lokale tam usytuowane. Bardzo nietypowe, ze starymi szyldami, co wprowadza niezwykły klimat starych czasów. Jednymi z ciekawszych są zdecydowanie pub ”W oparach absurdu”, gdzie zamiast stolików mamy stare maszyny do szycia albo rosyjska knajpka ”Skamiejka”, prowadzona oczywiście przez Rosjankę. 

Oprócz ulicy Ząbkowskiej warto również przejść się po Pradze i zaglądać na tamtejsze podwórka. Można tam znaleźć wiele kapliczek, które na tle zniszczonych budynków są bardzo zadbane, odmalowane i zawsze ze świeżymi kwiatami. Większość z nich postała w czasie wojny i miały symbolizować nadzieję w tych trudnych czasach.

warszawa ile dzielnic

Muzeum Neonów w Warszawie

Jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie można zobaczyć ponad 100 neonów z całej Polski, a większość z nich pochodzi z czasów PRL-u. Wszystkie zachowane w świetnym stanie, były kiedyś reklamami lub zdobiły szyldy sklepów, zakładów przemysłowych lub dworców. Oprócz pięknych neonów zapoznasz się też z ich historią, procesem powstawania i renowacji. Chociaż oddalone nieco od centrum jest zdecydowanie punktem obowiązkowym na mapie.

warszawa na weekend

Warszawa – miejsca, które warto zobaczyć

Osiedle Przyjaźni

To chyba najbardziej niesamowita część Warszawy. Osiedle Przyjaźni znajduje się na Bemowie. Skręcając w ulicę Konarskiego natrafiamy na staropolskie domki wielorodzinne. Niektóre są odrestaurowane inne lekko zaniedbane, ale każdy robi ogromne wrażenie. Dodatkowo wokół znajduje się bardzo dużo zieleni, a ścieżki miedzy domkami są ciasne i nie mają ani swoich nazw ani chodników. Będąc tam ma się wrażenie, że jest się w kompletnie innym świecie.

Centrum Nauki Kopernik – Warszawa

Miejsce łączące ogrom wiedzy z zabawą. Dwa piętra wypełnione interaktywnymi eksponatami. Wszystkie podzielone na strefy, a każda z nich ma swój temat przewodni min. światło, powietrze, człowiek. Planując odwiedziny należy sobie zarezerwować minimum pół dnia, bo obok żadnej atrakcji nie da się przejść obojętnie. Centrum Nauki Kopernik to miejsce, w którym świetnie będą się bawić zarówno dzieci jak i dorośli, a po wszystkim będziecie mieć ochotę odwiedzić je jeszcze raz.

Centrum nauki kopernik w warszawie

Powrót do góry